Opinie o Nas BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY WYKONYWANIU INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ - EL-Maro

Kategorie

Nasze pozostałe sklepy

Sklep z lampami - Lampasklep.pl

Sklep z gniazdkami i wyłącznikami - Gniazdkosklep.pl

Domofony, wideofony, alarmy i dzwonki

Przewody YDY, DY, LGY, YKY...

Panele LED, lampy przemysłowe, oprawy HIGHBAY

Latarki profesjonalne, domowe, strażackie, warsztatowe...

-

BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY WYKONYWANIU INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ

Instalacja elektryczna to jeden z najważniejszych, a nawet można stwierdzić, że kluczowy element w naszym domu. Czy ktokolwiek potrafi sobie wyobrazić mieszkanie w domu bez dostępu do energii elektrycznej? Jest to raczej niemożliwe, a na pewno bardzo uciążliwe ;)

W dzisiejszych czasach energia elektryczna jest wykorzystywana na każdym kroku, wstajemy rano do pracy włączamy światło, parzymy kawę przy pomocy elektrycznego czajnika, idąc spać gasimy światło, wyłączamy telewizor, ale podłączamy telefon do ładowarki. Jak widać energia elektryczna jest nam niemal niezbędna do codziennego życia.

W tym artykule przedstawimy kilka najczęstszych błędów popełnianych przy wykonywaniu instalacji elektrycznej, które w pewnym stopniu mogą utrudnić nam niejedną codzienną czynność.

Oto kilka często spotykanych błędów :

ZBYT MAŁA LICZBA GNIAZDEK W POMIESZCZENIU to chyba jeden z najczęstszych problemów spotykanych nawet w tej najnowszej zabudowie. Kuchnia to miejsce w którym zazwyczaj zapomina się o większej ilości źródeł prądu, dlatego przed montażem instalacji elektrycznej warto przemyśleć jakich urządzeń będziemy używać. Warto również skupić się na miejscu w którym zostanie podłączona lodówka , gdyż w tym wypadku zaleca się instalację osobnego obwodu elektrycznego, niezależnego od reszty w danym pomieszczeniu.  Podsumowując , lepiej zainstalować więcej gniazdek, aniżeli mniej. Chyba nikt jeszcze nie narzekał na za dużą ich ilość, natomiast prowadzanie przedłużaczy i rozgałęźników z jednego gniazdka z całą pewnością można uznać za niemałą niedogodność .

BRAK WYDZIELONYCH OBWODÓW DLA URZĄDZEŃ MONTOWANYCH NA STAŁE ORAZ TYCH O MOCY POWYŻEJ 2kW Urządzenia typu pralka, lodówka, kocioł grzewczy, zmywarka, kuchenka elektryczna, itp. powinny być zasilane każde z osobnego obwodu, to znaczy z własnym zabezpieczeniem nadmiaroprądowym w rozdzielnicy. Awaria jakiegokolwiek innego urządzenia nie powinna wpływać na odłączenie przykładowo lodówki czy też kotła, dlatego najbezpieczniej będzie podłączyć je do prądu na oddzielnych obwodach.

ZŁE PROWADZENIE PRZEWODÓW  Z zasady przewody  układa się pionowo lub poziomo. Dzięki temu znana jest nam ich trasa i nie zdarzy się tak, że przez przypadek zostaną one uszkodzone przy wierceniu czy też wbijaniu gwoździ w ścianę. Niestety często zdarza się tak, że instalatorzy idą na tak zwane skróty i prowadzą przewody na ukos co jest bardzo ryzykowne. Po zatynkowaniu powierzchni ściany nie będziemy w stanie nawet  orientacyjnie domyślić się w którym miejscu w takim wypadku biegnie prąd. Dlatego na etapie budowy warto zwrócić szczególną uwagę czy nie została wykonana tak zwana fuszerka i czy instalator nie postanowił iść na skróty.

NIEESTETYCZNE WYKONANIE Czasami bywa tak, że instalacja jest wykonana poprawnie, ale nieestetycznie .Krzywo osadzone gniazda, przewody prowadzone na ścianach w odpowiednich osłonach. Instalacja natynkowa to najprostszy sposób na układanie przewodów, jednak osoby, które zgodziły się na takie rozwiązanie zazwyczaj prędzej czy później tego żałują chodzi tu w głównej mierze o walory estetyczne. Kable układane na ścianie przyciągają niechcianą uwagę .

Do nieestetycznego wykonania można również zaliczyć źle dobrane gniazda i łączniki. Dobór gniazd i łączników zależy od upodobań klientów. Warto jednak wrócić szczególną uwagę na to, czy osprzęt estetycznie pasuje do siebie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dobieranie osprzętu z jednej serii.

Przykładowo firma KOS proponuje państwu wiele ciekawych rozwiązań i serii, co więcej pozwala na całkowitą ingerencje klienta w zaprojektowanie osprzętu.

KLIK

Zapraszamy do przeglądania oferty jednego z naszych producentów.

ZBYT MAŁA ILOŚĆ OBWODÓW to chyba jeden z najbardziej typowych błędów podczas wykonywania instalacji elektrycznej. Często jeden obwód przypada na cale piętro domu, co jest dużym błędem. Instalacja elektryczna na jednym poziomie powinna składać się z kilku obwodów. W innym wypadku w przypadku awarii w jednym gniazdku mamy ciemno na całym piętrze. Szczególną uwagę należy zwrócić  na to, aby zainstalować dwa osobne obwody przy schodach. W przypadku awarii będziemy mogli swobodnie się poruszać przy jakimkolwiek źródle światła. To jeden z przykładów dlaczego warto instalować kilka różnych obwodów na piętrze. Inny może być fakt, że w przypadku awarii będziemy mieć jakikolwiek dostęp do prądu w działającym obwodzie.

BRAK UZIEMIENIA

Uziom  powinien być w każdym domu, niezależnie czy ma on instalację odgromową czy też nie. Zadaniem uziomu jest odprowadzenie napięcia, które może się pojawić na obudowie metalowej pralki, lodówki , itp..

BRAK PODZIAŁU NA STREFY ZGODNE Z ZASADAMI PRZYJĘTYMI DLA POMIESZCZEŃ TYPU ŁAZIENKA

Ważne jest, aby pamiętać o ważnych zasadach pokazanych na obrazku poniżej:

 

 


Potwierdzenie odblokowania zamówienia

Potwierdzenie odblokowania zamówienia