Opinie o Nas INSTALACJA ELEKTRYCZNA W DREWNIANYM DOMU - EL-Maro

Kategorie

Nasze pozostałe sklepy

Sklep z lampami - Lampasklep.pl

Sklep z gniazdkami i wyłącznikami - Gniazdkosklep.pl

Domofony, wideofony, alarmy i dzwonki

Przewody YDY, DY, LGY, YKY...

Panele LED, lampy przemysłowe, oprawy HIGHBAY

Latarki profesjonalne, domowe, strażackie, warsztatowe...

-

INSTALACJA ELEKTRYCZNA W DOMU Z DREWNA

Instalacja elektryczna to element projektu domu, który zawsze powinien być wykonany zgodnie z obowiązującymi zasadami z bardzo dużą dokładnością. W przypadku domów drewnianych warto zwrócić na to szczególną uwagę.

NAJWAŻNIEJSZĄ ZASADĄ jest , aby zadbać o bezpieczeństwo pożarowe podczas projektowania i wykonywania instalacji elektrycznej w drewnianych konstrukcjach.

W tym wypadku najistotniejsze zadanie mają zarówno projektanci jak i instalatorzy , którzy muszą w odpowiedni sposób dobrać przewody, przemyśleć jak będą prowadzone, jakie osłony dobrać, jak osadzać gniazda, itp.

Dodatkowym utrudnieniem jest ukrycie instalacji elektrycznej w drewnianym domu, ponieważ w najprostszy sposób prowadzi się ją „natynkowo”. Jednak kwestie estetyczne powodują, iż każdy , kto stawia taki domek stara się ,aby widoczność instalacji elektrycznej była ograniczona do minimum.

I w tym momencie zaczyna się wyzwanie dla instalatora.

Zręczne, a zarazem praktyczne i bezpieczne „ukrycie” instalacji elektrycznej w drewnianych konstrukcjach wymaga wiele wiedzy i doświadczenia. Dlatego należy pamiętać, że w tym wypadku instalator musi być obecny an budowie od początku do samego końca.

Prowadzenie instalacji elektrycznej w drewnianym domu obejmuje dobranie odpowiednich osłon, kabli, złączy oraz przepustów. W tym wypadku bardzo ważna jest dokładna znajomość projektu budowlanego.

Konstrukcje drewniane w przeciwieństwie do tych monolitycznych, tradycyjnych stale pracują.

Dlatego zaleca się montaż przewodów z lekkim zapasem luzu, aby uniknąć podczas pracy budynku zerwania się przewodów , a co za tym idzie zwarcia instalacji.

Przewody w puszkach łączymy za pomocą specjalnych złączek lub innych zacisków do tego przeznaczonych, jakiekolwiek ich skręcanie jest niedopuszczalne.

Dodatkowo bardzo istotną kwestią jest konieczność stosowanie w budynku drewnianym instalacji odgromowej oraz zastosowanie ochrony przepięciowej.

Podstawową przyczyną pożarów w obiektach drewnianych jest niestaranne i niechlujne wykonanie instalacji elektrycznej.

Dlatego warto zadbać o dokładne jej wykonanie, aby zapobiegać niepożądanej tragedii.

 

 

 


Potwierdzenie odblokowania zamówienia

Potwierdzenie odblokowania zamówienia